Drodzy Klienci, Partnerzy, Współpracownicy, Przyjaciele. Dziesięciolecie to doskonały moment, nie tylko na świętowanie naszej dotychczasowej przygody w świecie designu, ale także na zmiany. Nasze doświadczenie jest solidną bazą do dalszego rozwoju, a nowe pomysły, pojawiające się możliwości i wyzwania dają nam pewność, że podążamy we właściwym kierunku.
Już za moment pokażemy się Wam w nowej odsłonie, wierząc, że będziecie nam kibicować i że nie raz spotkamy się przy pracy nad fascynującym projektem.
Bjarke Ingels, który w 2006 roku założył pracownię BIG, znany jest ze swoich zakręconych projektów, które uwzględniają zrównoważone i funkcjonalne dla życia przestrzenie. Ma bardzo bogate portfolio realizacji, od szkół po drapacze chmur, czy Google Inc. HQ, ale najbardziej interesująca jest sama jego filozofia, która leży u podstaw całej jego pracy.
Sam Ingels określa ją mianem "Bigamii", czyli: przyjmowaniu wielu możliwych do zaprojektowania elementów, które pozornie do siebie nie pasują, i łączenie ich w celu stworzenia nowego dzieła lub gatunku. Takie myślenie pozwala Ingelsowi wyjść poza przyjęte parametry architektury, a tym samym ożywić nowe idee, które wcześniej wydawały się niemożliwe lub niespotykane. Zachęca, abyśmy traktowali nasze otoczenie z zabawową perspektywą eksploracji, nieustannie je kształtując, wymyślając na nowo, jak w grze w wirtualną rzeczywistość.
Doskonałym przykładem tego ideału w praktyce jest projekt zrealizowany w Kopenhadze, czyli The Mountain. Choć Dania jest w dużej mierze płaska, Ingels uparcie udowadnia, że wszystko jest możliwe. The Mountain to wielopiętrowy parking, na którego szczycie znajduje się szereg domów, przesuwających się ukośnie w dół.
Najnowszym w kolekcji projektów jest siedziba największego w Chinach producenta smartfonów, firmy OPPO., w mieście Hangzhou.
W zamyśle, budynek ma „łączyć ziemię z niebem w pętli nieustającej współpracy”, ma symbolizować „technologię, która jest przedłużeniem życia”, być także manifestacją filozofii firmy OPPO, która łączy w swoich produktach elegancję z chęcią poprawy jakości życia w wielkim mieście.
Ingels poprzez swoje ekscytujące podejście do architektury pokazuje nam, co jest możliwe, gdy bawimy się naszą perspektywą i przesuwamy w naszych umysłach granice tego, co jest wykonalne.